Çarpık bacak düzeltme

Çarpık Bacak Düzeltme

Özellikle genç kızlarda diz altından bacak kemiklerinin eğriliğine veya yumuşak doku noksanlığına bağlı olarak çarpık bacak şikayetleri olabilmektedir. Bu şikayetler aynı meme protezlerine benzer silikon protezlerle başarıyla düzeltilebilinmektedir. Bende hastalarımda bu metodu seyrekte olarak kullanmama rağmen daha sıklıkta yağ enjeksiyonlarını kullanmaktayım. Yağ enjeksiyonu ile bu çarpık kısmı ortadan kaldıran düzeltici dolgular yapılarak aynı slikon protezlerdeki sonuç elde edilmektedir.
  • Bazı hastalara 2 veya 3 seans yağ enjeksiyonu gerekmesi bu tekniğin dezavantajı olmasına rağmen kişinin kendi yağından bu estetik girişimin yapılması slikon protez gibi yabancı cismin ömür boyu vücutta taşınma riskine göre tarafımca kabul edilebilir bir yöntemdir.
  • Ayrıca bu bacak bölgesi travmaya oldukça açıktır ve bilimsel olarak meme protezi için kullanılan slikon protezlere göre bu bölgeye konan bu protezlerin vücuttan dışarı çıkması ve enfeksiyon riski daha yüksektir.
 

Silikon Bacak Protez Kullanılması

Çarpık bacakta ilk tercihim yağ enjeksiyonu olmasına rağmen doğuştan gelen ciddi back deformitelerinde, travma sonrası oluşan ciddi şekil bozukluklarında veya hastanın yağ enjeksiyonunu kabul etmeyip özellikle slikon protez isteyenlerde kullanmaktayım. Burada bacak arka yüzüne yapılan küçük bir kesi ile protezler kas zarı altına yerleştirilmektedir.

Video Galeri

Videoyu oynat
ArabicEnglishFrenchTurkish
Merhabalar. Size nasıl yardımcı olalım ?